Eni 20 m, uzunluğu 30 m olan düzbucaqlı şəklində sahədə kök əkdilər. 10 m2 sahəyə 12 qram toxum

işləndiyindən cəmi neçə qram toxum lazımdır? A) 120 q. B) 720 q C) 7200 q D) 72 q E) 1200

Ответы на вопрос

Отвечает Деркачёв Никита.

Ответ:     B ) 720 q .

Пошаговое объяснение:

1 ) S = a * b ;    S = 20 * 30 = 600 ( м²) - площа поля

2 ) 600 : 10 = 60 ділянок по 10 м²

3 ) 60 * 12 = 720 ( г ) - потрібно взяти насіння для всього поля .