AM – бісектриса трикутника ABC, AB = 4 см, AC = 6 см. Більший з відрізків, на які бісек- триса АМ

ділить сторону вс, дорівнює 3 см. Знайдіть вс.​

Ответы на вопрос

Отвечает Фаистов Денис.

Ответ:

ВС = 5 см

Пошаговое объяснение:

AM – бісектриса трикутника ABC, AB = 4 см, AC = 6 см. Більший з відрізків, на які бісектриса АМ ділить сторону ВС, дорівнює 3 см. Знайдіть ВС.

Властивість бісектриси:

  • Бісектриса трикутника ділить протилежну сторону на відрізки, пропорційні двом іншим сторонам.

\boxed {\bf  \frac{ AB }{AC} =  \frac{BM}{MC}  }

Розв'язання

Оскільки

\sf \dfrac{ AB }{AC} =  \dfrac{BM}{MC}

і АС > АВ, то й МС > ВМ.

Тоді, виходячи з умови МС=3 (см), маємо:

\sf  \dfrac{4}{6}  =  \dfrac{BM}{3} ;

BM= 2 (см).

Тому ВС=ВМ+МС=2+3= 5 (см)

Відповідь: 5 см

#SPJ1