на які відрізки бісектриса прямого куда ділить гіпотенузу АВ прямокутного трикутника АВС, якщо АС=6

см, ВС=8 см, АВ=10 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Суджинью Султан.

Відповідь:

Відрізками будуть 5 і 3

Покрокове пояснення:

АВ=10  АС=6  ВС=8   до сторони ВС з кута А провели бісектрису, треба знайти на які відрізки поділена наша гіпотенуза.

позначимо на прямій ВС точку перетину чкрез К, маємо відрізки ВКі КС  які треба знайти.

Нехай ВК=Х  тоді КС=8-Х      складаємо основну пропорцію, а саме: АВ/АС=Х/ВС-Х⇒10/6=Х/8-Х     ⇒6Х=(8-Х)*10⇒16Х=80  Х=5    (ВК)

КС=8-5=3    ВС поділена на відрізки 5 і 3 см   Задача розвязана.