Знайти площу прямокутного трикутника, в якому бісектриса прямого кута ділить гіпотенузу на відрізки

4 см і 8 см.

Ответы на вопрос

Отвечает Валиев Николай.
Гіпотенуза дорівнює c=4+8=12 см

По властивості бісектриси трикутника
a:b=4:8=1:2

Нехай а=х см, тоді b=2x см.
За теоремою Піфагора
a^2+b^2=c^2
x^2+(2x)^2=12^2
x^2+4x^2=144
5x^2=144
x^2=\frac{144}{5}
x=\frac{12}{\sqrt{5}}
a=\frac{12}{\sqrt{5}}
b=2*\frac{12}{\sqrt{5}}=\frac{24}{\sqrt{5}}
Площа прямокутного трикутника дорівнює
S=\frac{1}{2}*ab
S=\frac{1}{2}*\frac{12}{\sqrt{5}}*\frac{24}{\sqrt{5}}=\frac{144}{5}=28.8 кв.см
відповідь: 28.8 кв.см