58. Розв'яжи задачу. (2 бали) Здійснили 4 вимірювання висоти гори. Середнє арифметичне резуль-

татів чотирьох вимірювань дорівнює 1 018 м, а середнє арифметичне с решти (трьох) вимірювань 1 017 м. Визнач результат першого ви- - мірювання Помогите плиз очень срочно!!!)))

Ответы на вопрос

Отвечает Бельман Варя.

Ответ:

Результат першого вимірювання дорівнює 1021.

Пошаговое объяснение:

Нехай перше вимірювання - а, друге - b, третє - с, четверте - d.

За умовою:
\left \{ {{\frac{a+b+c+d}{4}=1018 } \atop {\frac{b+c+d}{3}=1017 }} \right.

З другого рівняння можемо знайти значення виразу b + c + d, а потім підставити його до першого рівняння:
b + c + d = 1017 * 3 = 3051

Підставимо:

\frac{a + 3051}{4} =1018

a + 3051 = 1018 * 4

a = 4072 - 3051 = 1021

Відповідь: а = 1021 - результат 1-го вимірювання.