Середнє арифметичне двох чисел дорівнює 43,5; причому одне з них у 5 разів більше за друге. Знайди

менше з цих чисел.

Ответы на вопрос

Отвечает Нагин Саша.

Ответ:

меньшее из чисел 14,5

Пошаговое объяснение

пусть 1 число-Х

тогда 2 число -5Х

ср. арифметическое - (х+5х):2=43,5

(х+5х):2=43,5

6х=43,5*2

6х=87

х=87:6

х=14,5   это меньшее из чисел

проверка:

14,5*5=72,5    второе число

(14,5+72,5): 2=43,5

87:2=43,5

43,5=43,5