Знайдіть основу рівнобедреного трикутника, якщо його бічна сторона та висота проведена до основи

відповідно дорiвнюють 20 см і 16 см. Обери один варіант 4 см 24 см 36 см 16 см 12 CM​

Ответы на вопрос

Отвечает Нишанов Ильмир.

Ответ:

Дано: ∆ABC; AB = BC = 10 см; BH = 6 см

Знайти: AC

1) Висота в рівнобедреному трикутнику, проведена до основи, є водночас і висотою, і медіаною. Тому: AH = HC = ½ АС

2) Розглянемо прямокутний трикутник АНВ. У ньому:

Кут АНВ = 90°; АВ = 10 см; ВН = 6 см

За теоремою Піфагора: АН² = АВ² - ВН²;

АН² = 100 - 36 = 64 => АН = 8 см

3) АС = АН * 2 = 16 см

Відповідь: 16 см