Дан прямоугольник mnk, катеты которого MK и nk равны соответственно 6 и 8 см . Через вершину N

проведена плоскость альфа, параллельная прямой MK . Проекция nk на эту плоскость равна 4√3 см Найди проекцию гипотенузы на плоскость альфа​

Ответы на вопрос

Отвечает Пронин Герман.

Ответ:

Проекція гіпотенузи на площину альфа дорівнює 2√37 см.

Пошаговое объяснение:

Побудуємо прямокутний трикутник MNK з катетами MK = 6 см і NK = 8 см. Знайдемо довжину гіпотенузи за теоремою Піфагора:

MN^2 = MK^2 + NK^2

MN^2 = 6^2 + 8^2

MN = 10 см

Проекцію вектора NK на площину альфа можна знайти як відрізок NP, де P - перетин прямої, що проходить через N і паралельна МК, з площиною альфа. Оскільки МК і альфа паралельні, то NP || MK і NP = NK'.

Оскільки NK' = 4√3 см, то MN' = MN = 10 см, оскільки NKM - прямокутний трикутник, то N'KM - прямокутний трикутник. Тепер можемо застосувати теорему Піфагора, щоб знайти довжину гіпотенузи прямокутного трикутника N'KM:

N'K^2 = N'N^2 + NK'^2

N'K^2 = MN'^2 + NK'^2

N'K^2 = 10^2 + (4√3)^2

N'K^2 = 100 + 48

N'K = √148 = 2√37 см