В числовом ребусе ЛЯ⋅ЛЯ+ЛЯ=ПУЛЯ одинаковыми буквами зашифрованы одинаковые цифры, разными - разные.

Найдите все решения этого ребуса. В ответе запишите количество полученных решений.​

Ответы на вопрос

Отвечает Ільчук Юля.

Замість букв ми використовуємо цифри, які вони позначають:

AB⋅AB+B=CDAB

Давайте спробуємо розв'язати цей ребус методом перебору.

B може бути тільки 0 або 5 (якщо B було іншою цифрою, то B^2 містить дві різні цифри, що неможливо).

Якщо B = 0, то ми отримуємо рівняння:

A0⋅A0=CD00

CD00 має дві однакові цифри і завжди кратне 100. Це можливо тільки тоді, коли CD = 00. Тому ми отримуємо:

A0⋅A0=0

Це можливо тільки тоді, коли A = 0. Тому ми отримуємо рівняння:

00⋅00+0=00

Якщо B = 5, то ми отримуємо рівняння:

A5⋅A5+5=CDA5

Це можливо тільки тоді, коли C = 2 або 7. Але якщо C = 2, то ми отримуємо:

A5⋅A5+5=2DA5

A5^2 має бути менше або рівне 45, щоб сума A5^2 + 5 не переносилася. Це можливо тільки тоді, коли A5 = 2 або 3. Але якщо A5 = 2, то ми отримуємо:

22⋅22+5=452

Це рівняння немає розв'язків. Тому ми маємо тільки одне можливе рішення:

03⋅03+5=092

Отже, відповідь: 1 розв'язок.