Допоможіть вирішити по діям будь ласка. За 2 кг картоплі та 1 кг помідорів заплатили 72 грн.

Скільки коштує 1 кг картоплі, якщо 1 кг помідорів у 4 рази дорожчий за 1 кг картоплі.

Ответы на вопрос

Отвечает Платкова Полина.

Пошаговое объяснение:

пускай картошка стоит х, а помидоры у, тогда построим уравнения:

2х+у=72

4х=у

х=?

подставим значение у (у=4х) в первое уравнение:

2х+4х=72

х=72/6

х=12