Розрахункова задача. Для двох різних сферичних поверхонь у вашому будинку виконати наступні

завдання:  Визначити: радіус поверхні, площу бічної і повної поверхні, порахувати об’єм​

Ответы на вопрос

Отвечает Кусманова Альмира.

Відповідь:

Покрокове пояснення:

Для вирішення задачі потрібно знати деякі вхідні дані, такі як діаметр або радіус кожної сферичної поверхні.Нехай перша сферична поверхня має радіус r1, а друга - радіус r2.Радіус поверхні:

Радіус поверхні сфери дорівнює половині діаметра, або r = d / 2. Якщо відомо тільки діаметр D, то радіус можна знайти як r = D / 2.Площа бічної поверхні:

Бічна поверхня сфери - це площа поверхні без площі кругового основи. Площу кругової основи можна знайти за формулою S = πr^2, де π ≈ 3,14, а r - радіус сфери. Тоді площа бічної поверхні сфери дорівнює 2πr^2.Повна поверхня:

Повна поверхня сфери складається з бічної поверхні та двох кругових основ. Тому повна поверхня сфери дорівнює 4πr^2.Об’єм:

Об'єм сфери можна знайти за формулою V = (4/3)πr^3.Отже, якщо маємо відомості про радіус кожної сфери, то можна визначити площу бічної поверхні, повну поверхню та об'єм. Формули для розрахунку виглядають так:Радіус поверхні:

r1, r2 - радіус першої та другої сферичної поверхні відповідноПлоща бічної поверхні:

Sб1, Sб2 - площа бічної поверхні першої та другої сферичної поверхні відповідно

Sб1 = 2πr1^2, Sб2 = 2πr2^2Повна поверхня:

S1, S2 - повна поверхня першої та другої сферичної поверхні відповідно

S1 = 4πr1^