При якому значеннi змiнної: значення виразу 2,5х+3 (0,5х-1,8) дорівнюе -3,8 ОЧЕНЬ СРОЧНО


Ответы на вопрос

Отвечает Кузьмина Катя.

Ответ:

х1 = (0.25 + √66.75) / 2.5

х2 = (0.25 - √66.75) / 2.5

Пошаговое объяснение:

Розкриваємо дужки, множимо кожен член першої дужки на кожен член другої дужки та складаємо:

2.5х * 0.5х - 2.5х * 1.8 + 3 * 0.5х - 3 * (-1.8) = 1.25х^2 - 4.5х + 5.4 + 3 * 0.5х + 3 * 1.8 = 1.25х^2 - 0.25х + 9.6

Тепер рівняємо отриманий вираз з -3.8:

1.25х^2 - 0.25х + 9.6 = -3.8

1.25х^2 - 0.25х + 13.4 = 0

Застосовуючи формулу розв'язку квадратного рівняння, маємо:

х = (-(-0.25) ± √((-0.25)^2 - 4 * 1.25 * 13.4)) / (2 * 1.25)

х = (0.25 ± √(0.25 + 66.5)) / 2.5

х = (0.25 ± √66.75) / 2.5

Отже, розв'язком є:

х1 = (0.25 + √66.75) / 2.5

х2 = (0.25 - √66.75) / 2.5

Отже, при значенні змінної х1 або х2, значення виразу 2,5х+3 (0,5х-1,8) дорівнює -3,8.