Площа осьовогоперелізу циліндра становить 5 м2 знайдіть площу бічної поверхні циліндра


Ответы на вопрос

Отвечает Викулина Лена.

Використовуючи дані, які надані в питанні про площу осьового перерізу циліндра, ми можемо знайти радіус циліндра за формулою S = πr^2, де S = 5 м^2:

S = πr^2

5 = πr^2

r^2 = 5/π

r = sqrt(5/π)

Отже, радіус циліндра приблизно дорівнює 1.264 метри. Тепер, щоб знайти площу бічної поверхні циліндра, можна скористатися формулою S = 2πrh, де r - радіус, а h - висота циліндра. Циліндр є правильним, отже висота дорівнює діаметру, або ж вдвічі більша за радіус, тобто: h = 2r Підставляючи значення радіуса, отримаємо:

S = 2πrh

S = 2π(1.264)(2(1.264))

S ≈ 15.89 м^2

Отже, площа бічної поверхні циліндра становить близько 15.89 м^2.