797. Алғашқыда екi кiтап сөресiндегi кiтаптар саны бiрдей болды. 18 кітапты бiрiншi середен алып,

екінші сөреге қойғанда, ондағы кітап саны бі- рiншi середегi кiтап санынан 3 есе артык болды. Алгашкыда кітап сөресінің әрқайсысында неше кiтап болды?​

Ответы на вопрос

Отвечает Федів Антон.

Пошаговое объяснение:

Алғашқыда екі кітап сөресіндегі кітаптар саны x

18 кітапты бірінші сөреден алып x-18

екінші сөреге қойғанда x+18

ондағы кітап саны бірінші сөредегі кітап санынан 3 есе артық болды. 3(x-18)

3(x-18)=x+18

3x-54=x+18

2x=72

x=36

екі кітап сөресінде әрқайсысында 36 кітаптан болған