петрик розклав зібрані яблука порівно в 14 пакетів, а потім переклав їх, теж порівну, в 18 пакетів.

скільки яблук було в петрика, якщо відомо, що їх в нього більше, ніж 240 і менше від 280?

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Аня.

Відповідь:

Позначимо кількість яблук, яку було спочатку у Петрика, через x.

Тоді, за умовою задачі, кількість яблук у кожному з 14 пакетів дорівнює x/14, а кількість яблук у кожному з 18 пакетів дорівнює x/18.

Ми знаємо, що кількість яблук в Петрика після перекладання була цілим числом, тому можемо записати наступне рівняння:

x = 14 * a = 18 * b,

де a та b - цілі числа, які показують кількість яблук у кожному з 14 та 18 пакетів відповідно.

Знайдемо найменше спільне кратне для чисел 14 та 18.

14 = 2 * 7,

18 = 2 * 3 * 3,

НСД(14,18) = 2 * 3 = 6.

Отже, можна записати:

x = 14 * 3 * a' = 18 * 2 * b'

де a' та b' - деякі цілі числа.

Звідси:

x = 84 * a' = 36 * b'.

Так як кількість яблук більше 240 і менше 280, можемо перебрати значення a' та b':

a' = 3, b' = 7: x = 84 * 3 = 252

a' = 6, b' = 4: x = 84 * 6 = 504 (більше 280)

Таким чином, отримуємо, що в Петрика було 252 яблука.