Виконайте дії: 1) -1 1/6+(-2 3/8) 2) - 8/15-5/6​


Ответы на вопрос

Отвечает Юдина Лиана.

Ответ:

Щоб виконати віднімання -1 1/6 + (-2 3/8), спочатку необхідно перетворити обидва змішані числа на неправильні дроби.

-1 1/6 = -(7/6)

-2 3/8 = -(19/8)

Тепер ми можемо переписати віднімання як додавання та скласти обидва дроби:

-(7/6) + (-(19/8)) = -(28/24) + (-(57/24)) = -85/24

Таким чином, -1 1/6 + (-2 3/8) = -85/24.

Щоб відняти 8/15 від 5/6, спочатку необхідно знайти спільний знаменник. Найменшим спільним знаменником для 15 та 6 є 30, тому ми можемо перетворити дроби:

8/15 = (16/30)

5/6 = (25/30)

Тепер, віднявши 16/30 від 25/30, ми отримаємо:

25/30 - 16/30 = 9/30

Оскільки 9 та 30 можна скоротити на 3, то ми можемо спростити відповідь:

9/30 = 3/10

Отже, -8/15 - 5/6 = -3/10.

Пошаговое объяснение: