Допоможіть будь ласка. При яких значеннях а має лише один корінь рівняння: 2x2 + x − a = 0.​


Ответы на вопрос

Отвечает Дежуров Дмитрий.

Квадратне рівняння має лише один корінь, коли дескримінант D=0

2х² + х - а = 0

Коефіцієнти: а = 2, b = 1, c = -a

D= b² - 4ac = 0

Складемо та розвяжемо рівняння:

1² - 4•2•с = 0

1 - 8с = 0

-8с = -1

с = 1/8 = 0,125

Отже, с = 0,125, тому а = -с = - 0,125.

Відповідь: при а = - 0,125 рівняння має один корінь.