Задачі прошу розв'язати за допомогою рівняння. Синові 14 років. Він молодший за батька на 33 роки.

Через скільки років батько буде старший за сина у 4 рази.​

Ответы на вопрос

Отвечает Волобуев Артём.

Відповідь:

Батько був старший за сина у 4 рази ТРИ РОКИ ТОМУ.

Покрокове пояснення:

Синові 14 років, а батькові 14 + 33 = 47 років. Позначимо як Х - кількість років, по завершення яких батько буде старший за сина у 4 рази.​ У цей час синові буде ( 14 + Х ) років, а батькові буде ( 47 + Х ) років. За умовами задачі у цей час батько старший за сина у 4 рази.​ Маємо рівняння:

4 × ( 14 + Х ) = 47 + Х

4Х + 56 = Х + 47

4Х - Х = 47 - 56

3Х = -9

Х = -9 / 3 = -3

Відповідь: Батько був старший за сина у 4 рази ТРИ РОКИ ТОМУ.

Перевірка:

Зараз синові 14 років, а батькові 47 років. Три роки тому синові було 14 - 3 = 11 років, а батькові було 47 - 3 = 44 роки.

11 × 4 = 44

44 = 44

Все вірно.