Б) За першу годину автомобіль пройшов третину вього шляху, за другу - на 12 км більше, чим за

першу, а за третю - 80% усього шляху, пройденого за другу годину. Який весь шлях? Розв’яжи рівнянням.

Ответы на вопрос

Отвечает Чернцов Роман.

Відповідь:

321 км

Покрокове пояснення:

Нехай весь шлях дорівнює х км, тоді

за першу годину автомобіль пройшов \frac{1}{3} x км,

за другу годину автомобіль пройшов \frac{1}{3} x+12 км

за третю годину він пройшов      0.8 (\frac{1}3} x+12)    ( перетворили відсотки 80% =0,8)

Додаємо і це буде весь шлях ,тобто х :

\frac{1}{3} x + \frac{1}{3} x+12+  0.8 (\frac{1}3} x+12) =x

\frac{2}{3} x+12+\frac{4}{5} *\frac{1}{3} x+9.6-x=0

\frac{2}{3} x+\frac{4}{15} x-x+21.6=0

\frac{14}{15} x-\frac{15}{15} x=-21.6                (тут х розклали як \frac{15}{15} x )

-\frac{1}{15} x=-21.6

x=21.6*15\\x=321

Отже весь шлях дорівнює 321 км