2. Сума двох чисел дорівнює 15, причому одне з них на 5 більше за друге. Знайдіть ці числа.​


Ответы на вопрос

Отвечает Юлдашбаев Искандер.

Відповідь:

Позначимо одне з чисел як x, а інше як x + 5 (оскільки одне з них на 5 більше за інше). За умовою задачі, їх сума дорівнює 15. Тому можемо записати рівняння:

x + (x + 5) = 15

Розкриваємо дужки та спрощуємо:

2x + 5 = 15

Віднімаємо 5 з обох боків рівняння:

2x = 10

Ділимо на 2:

x = 5

Отже, перше число дорівнює 5, а друге число дорівнює 5 + 5 = 10. Перевіримо, чи справді їх сума дорівнює 15:

5 + 10 = 15

Отже, наші відповіді перевірені і правильні.

Покрокове пояснення: