3/5x+1/25y=32 7/50-9/10y=-38


Ответы на вопрос

Отвечает Филиппов Семён.

Ответ:

(50; 50)

Пошаговое объяснение:

{3/5х + 1/25у = 32 | * 25

{7/50х - 9/10у = -38 | * 50

{15х + у = 800

{7х - 45у = -1900

{у = 800 - 15х

{7х - 45у = -1900

1)

7х - 45у = -1900

7х - 45(800 - 15х) = -1900

7х - 36000 + 675х = -1900

682х = -1900 + 36000

682х = 34100

х = 34100 : 682

х = 50

2)

у = 800 - 15х

у = 800 - 15 * 50

у = 800 - 750

у = 50

(50; 50)

Ответ:

Якщо ми хочемо розв'язати цю систему рівнянь, то можемо скористатися методом елімінації змінних. Спочатку помножимо перше рівняння на 50, а друге - на 10, щоб позбутися знаменників:

$$

\begin{cases}

30x + 2y = 1600 \\

-7 + 45y = -380

\end{cases}

$$

Тепер можемо виразити y з другого рівняння та підставити його в перше:

$$

\begin{aligned}

45y &= -373 \\

y &= -\frac{373}{45} \\

30x + 2\left(-\frac{373}{45}\right) &= 1600 \\

30x &= \frac{8023}{9} \\

x &= \frac{8023}{270}

\end{aligned}

$$

Отже, розв'язок системи: $x=\frac{8023}{270}$, $y=-\frac{373}{45}$.