На книжковій полиці навмання розташовано 8 томів збірки творів. Яка #мовірність того, що а) перший

том збірки займає місце ліворуч від другого і поруч з ним; б) перший том займає місце ліворуч від другого, але не обов'язково поруч?​

Ответы на вопрос

Отвечает Аристов Савелий.

а) Щоб перший том займав місце ліворуч від другого і поруч з ним, існує тільки одна така комбінація. Тому ймовірність цього становить 1/8.

б) Щоб перший том займав місце ліворуч від другого, але не обов'язково поруч, перший том може займати будь-яку позицію від першої до сьомої, а другий том буде займати одну з решти доступних позицій. Оскільки перший том може мати 7 можливих позицій, а другий - 6 можливих позицій, ймовірність цього становить 7/8 * 6/7 = 6/8 = 3/4.

Отже,

а) Ймовірність: 1/8

б) Ймовірність: 3/4