Вершини трикутника розміщені в точках А(1;0;1), В(-1;3;0), С(3,4,3) 1) Знайдіть квадрат довжини

медіани, проведеної з вершини В 2) Обчисліть косинус кута між прямими ВМі АВ, де М-середина сторони AС

Ответы на вопрос

Отвечает Ширяева Маша.

М(x, y, z) = ((1+3)/2, (0+4)/2, (1+3)/2) = (2, 2, 2).

ВМ = √((x2 - x1)^2 + (y2 - y1)^2 + (z2 - z1)^2),

ВМ = √((-1 - 2)^2 + (3 - 2)^2 + (0 - 2)^2) = √((-3)^2 + 1^2 + (-2)^2) = √(9 + 1 + 4) = √14.

AB = (x2 - x1, y2 - y1, z2 - z1) = (-1 - 1, 3 - 0, 0 - 1) = (-2, 3, -1),

BM = (x2 - x1, y2 - y1, z2 - z1) = (2 - (-1), 2 - 3, 2 - 0) = (3, -1, 2).

||AB|| = √((-2)^2 + 3^2 + (-1)^2) = √(4 + 9 + 1) = √14,

||BM|| = √(3^2 + (-1)^2 + 2^2) = √(9 + 1 + 4) = √14.

cos(θ) = ((-2 * 3) + (3 * -1) + (-1 * 2)) / (√14 * √14) = (-6 - 3 - 2) / 14 = -11 / 14.

Отже, косинус кута між прямими ВМ і АВ дорівнює -11/14.