Пароплав долає відстань у 105 км проти течії річки за 7 год. За який час він здолає цю відстань за

течією річки, якщо швидкість течії дорівнює 3 км/год? Помогите

Ответы на вопрос

Отвечает Войтюк Лиза.

105:7=15 (км\год) швидкість пароплава проти течії

15+3=18 (км\год) власна швидкість пароплава

18+3=21 (км\год) швидкість пароплава за течією

105:21=5 (год) витратить на весь шлях за течією

Відповідь: 5 годин.



Отвечает Привченко Егор.

Нехай х - власна швидкість пароплава. Тоді х+3 і х-1 його швидкості за течією та проти течії відповідно. Тож за умовою задачі маємо рівняння:

 \frac{105}{x-3}=7,\\ x-3=105:7=15,\\ x=15+3=18.

Отже власна швидкість пароплава - 18 км/год. Тоді час, за який він подолає зазначену відстань, але за течією буде дорівнювати

 \frac{105}{18+3}=105:21=5

5 годин.