Знайти суму перших тринадцяти членів арифметичної прогресії -8; -5; -2


Ответы на вопрос

Отвечает Кримський Макс.
d=a_{2}-a_{1}=-5-(-8)=-5+8=3
a_{13}=a_{1}+12d=-8+12*3=-8+36=28
S_{n}=\frac{a_{1}+a_{n}}{2}*n
S_{13}=\frac{-8+28}{2}*13=\frac{20}{2}*13=10*13=130