Після того як Сергій витратив 40 відсотків усіх своїх грошей на купівлю книжки, а 1/3 на купівлю

зошитів, у нього залишилося 4 грн.Скільки грошей було в Сергія спочатку? ​

Ответы на вопрос

Отвечает Хворов Иван.

Ответ:

Решение задач на % и части

Отвечает Умрихин Ярослав.

Ответ:

Пошаговое объяснение:

После того как Сергей потратил 40% всех своих денег на покупку книжки, а 1/3 на покупку тетрадей, у него осталось 4 грн.Сколько денег было у Сережи сначала?

Пусть изначатьно у Сережи было х грн.,

Тогда на книжку он потратил х÷100×40=х×0,4=0,4х грн.,

А на покупку тетради 1/3×х грн.

После покупок у него осталось х-(0,4х+1/3х) грн или 4 грн

х-(0,4х+1/3х)=4

х-(2/5х+1/3х)=4

х-(6/15х+5/15х)=4

х-11/15х=4

15/15х-11/15х=4

4/15х=4

х=4÷4/15

х=4×15/4

х=1×15/1

х=15

Значит изначально у Сережи было 15 грн.

Нехай початково у Сергія було х грн.,

Тоді на книжку він витратив х÷100×40=х×0,4=0,4 х грн.,

А на покупку зошита 1/3×х грн.

Після покупок у нього залишилося х-(0,4 х+1/3х) грн або 4 грн

х-(0,4 х + 1 / 3х)=4

х - (2 / 5х + 1 / 3х)=4

х-(6/15х+5/15х)=4

х-11/15х=4

15/15х-11/15х=4

4/15х=4

х=4÷4/15

х=4×15/4

х=1×15/1

х=15

Значить спочатку у Сергія було 15 грн