катер ағыс жылдамдығы 2 км /сағ өзенде ағыспен жүзіп А аилағынан В аилагына 6 сагатта барды катер

каитарында В аилағынан А аилағына өзеннің ағысына қарсы жүздіп 7 сағата барды катердің меншікті жылдамдығын табыңдар

Ответы на вопрос

Отвечает Герасимов Владимир.

x (км/сағ) - катердің меншікті жылдамдығы

x + 2 (км/сағ) катердің ағыспен жылдамдығы

x - 2 (км/сағ) катердің ағысқа қарсы жылдамдығы

 (x+2)*6=(x-2)*7\\ 6*x+6*2=7*x-7*2\\ 6x+12=7x-14\\ 12+14=7x-6x\\ 26=x (км/сағ)

Жауап : катердің меншікті жылдамдығы = 26 км/сағ


*** Тексеру ***

(26+2)*6=28*6=168

(26-2)*7=24*7=168