човен пройшов 5 км за течiю и 3 км проти течii, витративши на весь шлях 40 хв. Швидкiсть течii

становить 3км/год. Знайдiть швидкiсть руху човна за течiею ?

Ответы на вопрос

Отвечает Букреева Яна.
40 мин = 2/3 часа 
5 / ( x + 3 ) + 3 / ( x - 3 ) = 2/3 
общий знаменатель 3( x + 3 )( x - 3 ) = 3( x² - 9 ) ; x > 0 ; x ≠ 3 
5*3*( x - 3 ) + 3*3*( x + 3 ) = 2( x² - 9 ) 
15x - 45 + 9x + 27 = 2x² - 18 
24x - 18 = 2x² - 18 
24x = 2x²
2x² - 24x = 0 
2x( x - 12 ) = 0 
2x = 0 ; x = 0 ( не подходит ) 
x - 12 = 0
x = 12 ( км/час ) собственная скорость 
12 + 3 = 15 ( км/час ) скорость по течению 
Ответ 15 км/час