У парку 18 бяроз, столькі ж клёнаў, а каштанаў - на 10 менш, чым бяроз і клёнаў разам. Колькі ў

парку каштанаў?

Ответы на вопрос

Отвечает Топчанский Арсен.

1)18+18=36 (д.)-разам бяроз і клёнаў

2)36-10=26(д.)- у парку каштанаў

Адказ: у парку 26 дрэў каштанаў

Отвечает Rimself Vlada.
1) 18+18=36 берёз и клёнов вместе.
2) 36-10 = 26 каштанов в парке.
Ответ: 26 каштанов.