Сергій вирішив плисти плотом по річці з міста А в місто В. Щоб спланувати подорож, він добув

наступну інформацію: теплохід з А в В пливе 2,5 год, а з В в А – 3 год. Скільки часу буде плисти Сергій?

Ответы на вопрос

Отвечает Шталь Альберт.
S - відстань між містами А і В
x - швидкість теплохода
y - швидкість течії
s = (x + y)•2,5
s = (x - y)•3

(x + y)•2,5 = (x - y)•3
2,5x + 2,5y = 3x - 3y
0,5x = 5,5y
x = 11y

Тоді відстань між містами А і В:
s = (x - y)•3 = (11y - y)•3 = 30y.

Сергій буде плисти: 30y/y = 30 годин.