1) Одна зі сторін паралелограма втричі менша нж інша а його периметр дорівнює 48 см. Знайдіть меншу

сторону паралелограма а) 6 см б)4см в)12см г)8см 2)Гіпотенуза прямокутного трикутника дорівнює 13 см а один із катетів 12см. Знайдіть площу трикутника а) 78 б)60 в)30 г)54

Ответы на вопрос

Отвечает Мишкин Всеволод.

1)
длина меньшей   стороны обозначаем  x см ;
длина большой стороны будет 3x см ;
P =2(x+3x);
8x =48 см ;
x=6 см.

а) 6 см
***********************************
2) <C =90° ; c =13; a=12 .
---------------------------
S==> ?

S =a*b/2  , где катеты треугольника .
По теореме Пифагора :
b =√(c² -a²)= √(13² -12²) =√(13 -12) ((13 +12) =√1*5² =5 (см)
S =12*5/2 =30 (см²).

в) 30