Трапецияның орта сызығы 11 см. Табандарының бірі екіншісінен 4 см артық болса, табандарын тап.


Ответы на вопрос

Отвечает Єгорова-Егорова Даша.
Обозначим  1 табаргы -х
екщи табаршы х-4
по формуле орта линии получаем 
х+х-4
_____=11
    2

2х-4=11 х 2
2х-4=22
2х= 22+4
2х=26
х=26/2
х=13

13-4=9 см
одна табарга-9см
другая табарга 13см