Знайдіть сторони рівнобедренного трикутнику, якщо Р= 76 см, а основа на 4 рази менша за бічну

сторону. Помогите, отмечю как лучший, и сделаю всё

Ответы на вопрос

Отвечает Кумеков Эльдар.
Нехай AB і BC - бічні сторони, AC - основа рівнобедреного трикутника. Тоді AB=BC.
Розв'язання
Нехай k - коефіцієнт пропорційності. Тоді AB=BC=4k, AC=k.
Складаємо рівняння:
4k+4k+k=76
9k=76
k= \frac{76}{9}
Знайдемо бічну сторону:
AB=BC=4k= \frac{76}{9} * \frac{4}{1} = \frac{304}{9} = 33\frac{7}{9}
Знайдемо основу:
AC=k= \frac{76}{9} = 8\frac{4}{9}
Відповідь: бічна сторона рівнобедреного трикутника дорівнює  33\frac{7}{9} см, основа -  8\frac{4}{9} см.