1) Основа гострокутного рівнобедреного трикутника дорівнює 30 см, а висота опущена на бічну

сторону,- 24см. Знайти периметр трикутника.2) Сторона ромба дорівнює 25 см, а його висота- 24 см. Знайти діагональ ромба

Ответы на вопрос

Отвечает Брицына Валерия.

2) Назвемо ромб ABCD. точка О - точка перетину діагоналей. Розглянемо трикутник СОВ. ВС = 25 см; СО = 24 см; За теоремою Піфагора знайдемо ВО .

ВО^{2}2 = ВС^{2} - СО^{2};

ВО = \sqrt{ВС-СО}  

ВО =  \sqrt{ 625 - 576}

ВО =  \sqrt{ 49 }

ВО = 7 см

ВО = \frac{1}{2} ВD

ВD - діагональ ромба

ВD = 7 * 2 = 14 см

тобто діагональ ромба = 14 см

1) там теж за теоремою Піфагота, а потім периметр)