Висота рівнобедреного трикутника ділить його бічну сторону на відрізки 1см і 12см, рахуючи від

вершини кута при основі. Знайдіть основу данного трикутнка

Ответы на вопрос

Отвечает Ключкина Женя.

ΔАВС,  АВ=ВС , АН⊥ВС , СН=1 см, ВН=12 см. Найти АС.
ВС=1+12=13 (см)  ⇒  АВ=ВС=13 см
ΔАВН: ∠АНВ=90° ,  АН=√(АВ²-ВН²)=√13²-12²)=5
ΔАСН: ∠АНС=90° , АС=√(АН²+СН²)=√(5²+1²)=√26
  Ответ:  АС=√26 .