Висота прямокутного трикутника проведена до гіпотенузи поділяє її на відрізки завдовжки 9 і 16 см.

Знайдіть катети трикутника.

Ответы на вопрос

Отвечает Вороны Белые.
1) Сначала находим высоту ( нехай висота буде h): h^2 (высота в квадрате) = 9 × 16 = 144 , тоді h = корінь квадратний із 144 = 12 см.
2) катети знаходимо із двох прямокутних трикутників, які отримали після проведення висоти:
Катет (а в утворених маленьких трик-ах це будуть гіпотенузи): катет^2 = 9^2 + 12^2 = 81 + 144 = 225, отже катет = корінь із 225 = 15 см

Другий катет: катет^2 = 12^2 + 16^2 = 144 + 256 = 400, отже катет = корінь із 400 = 20 см.

Відповідь: катети дорівнюють 15 і 20 см