у рівнобедреному трикутнику ABC з основою, BC, проведено медіану AD.Знайдіть довжину медіани якщо

периметр трикутника ABC дорівнює 64 см, а трикутник ABD дорівнює 52 см​

Ответы на вопрос

Отвечает Нарыжный Никита.

Ответ:

Довжина медіани 20 см

Объяснение:

У рівнобедреному трикутнику ABC з основою BC, проведено медіану AD.Знайдіть довжину медіани, якщо периметр трикутника ABC дорівнює 64 см, а периметр трикутника ABD дорівнює 52 см.​

  • Рівнобедрений трикутник - це трикутник, у якого дві сторони рівні між собою по довжині. Дві рівні сторони рівнобедреного трикутника називаються бічними, а третя нерівна їм сторона -  основою.

ΔАВС - рівнобедрений. ВС - основа ⇒АС і АВ - бічні сторони.

АВ=АС - за означенням.

Хай АВ=АС= а, ВС=b.

  • Медіана трикутника - відрізок, проведений з вершини трикутника, що з'єднує цю вершину з серединою протилежної сторони трикутника.

BD - медіана, ⇒ BD=CD=b/2

Так як периметр - це сума всіх сторон трикутника, то периметр ΔАВС:

\bf P_{ABC}=AB+AC+BC

\sf P_{ABC}=a+a+b=2a+2\cdot \dfrac{b}{2} =2 \bigg(a+\dfrac{b}{2} \bigg )

За умовою Р(АВС)=64 см, тоді:

\sf 2 \bigg(a+\dfrac{b}{2}  \bigg)=64

\sf a+\dfrac{b}{2}=32

Периметр ΔABD:

\bf P_{ABD}=AB+BD+AD

За умовою Р(АВD)=52 см, тоді:

\sf P_{ABC}=a+\dfrac{b}{2}+AD\\\\AD=P_{ABC}-\underset{32}{\underbrace{ \bigg(a+\frac{b}{2} \bigg) }}=52-32=\bf 20

Медіана AD = 20 cм

#SPJ1