Побудуйте переріз правильного тетраедра АВСD площиною, яка проходить через вершину D і середини

ребер АВ та АС. Знайдіть периметр і площу перерізу, якщо АB=3.

Ответы на вопрос

Отвечает Будзінський Вадим.

Ответ:

Побудуємо переріз правильного тетраедра АВСD на площині, яка проходить через вершину D і середини ребер АВ та АС.

1. З'єднаємо середини ребер АВ і АС точками М і Н відповідно. Оскільки тетраедр правильний, то ребра АМ і АН будуть рівні між собою.

B

/\

/ \

М /____\ H

/\ /\

/ \ / \

/____\/____\

A N C

| /\

| / \

| /\/ \

| /________\

D

2. Проведемо пряму, яка проходить через точку D і паралельна площині АМН. Ця пряма перетинає пряму АН в точці К. Також проведемо пряму, яка проходить через точку D і паралельна площині АМН. Ця пряма перетинає пряму АМ в точці Л.

B

/\

/ \

/____\

A C

/ \ / \

/ \ / \

/___D\/______\

K M L

3. Відріжемо відрізок КЛ на половину, щоб відшкодувати відділення симетричних відрізків МК і МЛ. Означимо цю нову точку як Е.

B

/\

/ \

/____\

A C

/ \ / \

E---M---D \

/___K\/______L

4. Переріз буде мастику равнобедреним трапецією з основами АМ і ЕК, оскільки вони рівні, як це випливає з побудованих конструкцій.

B

/\

/ \

/____\

A C

| |

E------K

5. За теоремою Піфагора, довжина сторони ЕК може бути обчислена як

ЕК² = ЕМ² + МК²

ЕК² = (AB/2)² + AB²

ЕК² = (3/2)² + 3²

ЕК² = 9/4 + 9

ЕК² = 9/4 + 36/4

ЕК² = 45/4

ЕК = √(45/4)

ЕК = √45/2

ЕК = (3√5)/2

6. Периметр перерізу може бути обчислений як сума довжин основ АМ і ЕК, а також сума довжин бічних сторін ЭМ і MK:

П = АМ + ЕК + ЭМ + МК

П = AB + (3√5)/2 + AB/2 + AB/2

П = 3 + (3√5)/2 + 3/2 + 3/2

П = (6 + 3 + 3√5)/2

П = (9 + 3√5)/2

7. Площа перерізу може бути обчислена як половина добутку висоти перерізу (відстані між А та Е) на довжину одного з основ, наприклад, АМ:

S = (1/2) * АМ * ЭМ

S = (1/2) * 3 * ((3√5)/2)

S = (3√5)/2 * (3/2)

S = (9√5)/4

Таким чином, периметр перерізу дорівнює (9 + 3√5)/2, а площа перерізу дорівнює (9√5)/4.