Задача2. Периметр паралелограма ABCD дорівнюе 96 см. Знайти сторонипаралелограма, якщо

АВ:BC=2:6Задача 3.Знайти кути чотирикутника ABCD, якщо 4А:<B:<С:< D=7:2:5:4.Задача 4ABCD-вписана трапецiя в коло. АВ=12см, ВС=6см, AD=15cmЗнайти: периметр ABCD​

Ответы на вопрос

Отвечает Козлова Алёна.

Ответ:

Объяснение:

----------------------------------------------------------------------------------

1) Задача

Нехай сторона АВ дорівнює 2х, а сторона ВС дорівнює 6х.

Периметр паралелограма складається з двох сторін АВ і двох сторін ВС.

Отже, периметр можна обчислити за формулою:

2х + 2(6х) = 96

2х + 12х = 96

14х = 96

Знаходимо значення х, розділивши обидві частини рівняння на 14:

х = 96 / 14

х ≈ 6.86

Тепер можемо знайти сторони паралелограма, помноживши значення х на відповідні коефіцієнти:

AB = 2х ≈ 2 * 6.86 ≈ 13.72

BC = 6х ≈ 6 * 6.86 ≈ 41.16

Отже, сторони паралелограма дорівнюють приблизно 13.72 см та 41.16 см.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

2) Задача

Для початку, використовуючи співвідношення між сторонами чотирикутника ABCD, ми можемо отримати наступні рівняння:

AB/BC = 7/2

BC/CD = 2/5

CD/DA = 5/4

Помножимо ліву і праву частини першого рівняння на 2, щоб позбутися відношення BC/CD:

2(AB/BC) = 2(7/2)

AB/CD = 14/2

AB/CD = 7/1

Аналогічно, помноживши ліву і праву частини другого і третього рівняння на відповідні числа, ми отримуємо:

BC/DA = 2/10

DA/AB = 4/7

Тепер розглянемо суму кутів чотирикутника ABCD. Зазвичай сума кутів в чотирикутнику дорівнює 360 градусам. Оскільки ми знаємо, що кути вже мають певні співвідношення, ми можемо записати наступні рівняння:

∠A + ∠B + ∠C + ∠D = 360

Нехай ∠B = x, тоді:

∠A = 7x/14

∠C = 2x/14

∠D = 5x/14

Підставимо ці значення в рівняння суми кутів:

7x/14 + x + 2x/14 + 5x/14 = 360

Ось що ми отримали рівняння, що представляє нашу задачу. Тепер розв'яжемо його:

7x + 14x + 2x + 5x = 360 * 14

28x = 5040

x = 5040 / 28

x = 180

Тепер знайдемо значення кожного з кутів:

∠B = x = 180 градусів

∠A = 7x/14 = 7 * 180 / 14 = 90 градусів

∠C = 2x/14 = 2 * 180 / 14 = 25.71 градуса

∠D = 5x/14 = 5 * 180 / 14 = 64.29 градуса

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

3)