Бүйір қабырғасы 6 см, ал табандары 12 см және 18 см болатын теңбүйірлі трапецияның ауданы неге тең?

пжжжжж помогитеееее​

Ответы на вопрос

Отвечает Шишатов Роман.

АВСД-теңб.трап.

ВС=12см АД=18см

СА=ВД=6см

В төбесінен ВН биіктігін түсіреміз

ВН=(АД-ВС)÷2

ВН=(18-12)÷2=3 см

S=(ВС+АД)×ВН÷2=(18+12)×3÷2=30×3÷2=15×3=45

Объяснение: