Дано вектори a (4; 2) і b (x; −4). При якому значенні x вектори a і b : 1) колінеарні; 2)

перпендикулярні.

Ответы на вопрос

Отвечает Istrati Adelina.

a(4; 2) b(x; -4)

1) Вектори колінеарні якщо координати векторів є пропорційними

4/x=2/-4

4/-8=2/-4      

-0,5=-0,5

x=-8

2) Вектори перпендикулярні якщо а*b=0

a(4;2)*b(x;-4) = 4x -8

4x-8=0

x=2