3. Дві сторони паралелограма дорівнюють 6 см і 5 см. Чи може площа паралелограма дорівнювати:1)

29 см,2) 30 см;3) 31 см??​

Ответы на вопрос

Отвечает Хвиюзова Арина.

Ответ:

1) так

2)ні

3)ні

Объяснение:

Дві сторони паралелограма дорівнюють 6 см і 5 см. Чи може площа паралелограма дорівнювати:

1) 29 см²,

2) 30 см²;

3) 31 см²?

  • Площа паралелограма дорівнює добутку довжин його сторін помноженому на синус кута між ними.

S=ab sinα

де а і b -сторони паралелограма, α - кут між ними.

  • Множина значень функціі у=sin x - відрізок [−1;1]

Відомо, що а=6 см, b= 5 см, тоді:

\bf sin \alpha =\dfrac{S}{ab}

Розглянемо випадки, коли площа дорівнює:

1) 29 см²

sin \alpha =\dfrac{29}{6\cdot 5}=\dfrac{29}{30} \approx0,9667

Так як  синус кута може приймати значення від -1 до +1, а

-1≤0,9667≤1, то площа паралелограма може дорівнювати 29 см².

2) 30 см²

sin \alpha =\dfrac{30}{6\cdot 5}=\dfrac{30}{30}=1

∠α=90°.

Паралелограм у якого всі кути прямі, називається прямокутником.

Тому площа паралелограма не може дорівнювати 30 см².

3) 31 см²

sin \alpha =\dfrac{31}{6\cdot 5}=\dfrac{31}{30} \approx1,0333

Синус кута не може бути більше за 1, тому площа паралелограма не може дорівнювати 31 см².

#SPJ1