Основи трапеції дорівнюють 5 см і 12 см, а діагоналі - 9 см і 10 см. Знайдіть площу трапеції.​


Ответы на вопрос

Отвечает Бондарь Настя.

Ответ:

36 см²

Объяснение:

Добудуємо трапецію до паралелограма КМРА.

ΔМРТ=ΔАРТ (МР=АТ, МТ=АР, РТ - спільна сторона)

Розглянемо ΔКРА.

КА=12+5=17 см, АР=9 см, КР=10 см

Знайдемо S(КРА) за формулою Герона:

S=√(18*1*8*9)=√1296=36 cм²

S(КМРТ)=S(КРА)=36 см²