У прямокутному трикутнику гіпотенуза_5 см,катети-4 см і 3 см.Знайдіть довжину відрізка , який

сполучає середини більшого катета і гіпотенузи.

Ответы на вопрос

Отвечает Даулетхан Аружан.

Ответ:

Довжина відрізка , який сполучає середини більшого катета і гіпотенузи дорівнює 1,5 см

Объяснение:

У прямокутному трикутнику гіпотенуза дорівнює 5 см, а катети - 3 см і 4 см. Знайдіть довжину відрізка, який сполучає середини більшого катета і гіпотенузи.

  • Середня лінія трикутника — відрізок, що з'єднує середини двох сторін цього трикутника.

Властивість середньої лінії трикутника:

  • Середня лінія трикутника, що сполучає середини двох сторін, паралельна третій стороні і дорівнює її половині.

Дано: ΔАВС(∠В=90°), АС=5 см, АВ=4 см, ВС=3 см.  М - середина АВ, АМ=МК. К - середина АС, АК=КС.

Знайти: МК-?

Розв'язання

Оскільки точка M - середина сторони AB, точка K - середина сторони АC, то відрізок MK - середня лінія ΔABC, тому за властивістю:

MK= \frac{1}{2} · BС = \frac{1}{2} · 3 = 1,5 (см)

Відповідь: 1,5 см

#SPJ1