Прямокутний трикутник: Знайди гострі кути прямокутного трикутника, якщо: а) один із його

зовнішніх кутів дорівнює 130°; б) їхні градусні міри відносяться як 2 : 7.

Ответы на вопрос

Отвечает Зеленин Михаил.

Ответ:

а) 50 і 40

б) 20 і 70

Объяснение:

а) зовнішній кут суміжний з внутрішнім тому один кут дорівнює

180-130=50

Сума кутів трикутника дорівнює 180

Прямий кут має 90 градусів

180-(90+50)=40

б) Нехай коефіцієнт пропорційності буде х, тому 2х+7х=90(сума гострих кутів прямокутного трикутника дорівнює 90)

х=10

2*10=20 один кут

7*10=70 другий кут