Кути трапеції пропорційні числам 1 і 2, а діагональ є бісектрисою гострого кута якщо радіус

описаного кола дорівнює 8 допоможіть!!!!!!!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Ястремская Полина.

Ответ:

40 од.

Объяснение:

Дано: КМСТ - трапеція, ∠К:∠М=1:2;  КС - бісектриса, ∠КМС=∠СКТ;  R=8; Знайти периметр Р.

Якщо навколо трапеції можна описати коло, то трапеція є рівнобедреною. Отже КМ=СТ, ∠К=∠С;  ∠М=∠Т.

Нехай ∠Т=х°, тоді ∠М=2х°.

∠СКТ=∠МСК як внутрішні при МС║КТ та січній КС.

∠СКТ=∠МСК=∠МКС=0,5х°

Розглянемо ΔКМС - рівнобедрений. КМ=МС.

2х+0,5х+0,5х=180; 3х=180;  х=60;  ∠М=60*2=120°;  

∠МКТ=∠СТК=60°;  ∠СКТ=60:2=30°, отже, ΔСКТ - прямокутний.

Розглянемо ΔСОТ - рівнобедрений. ∠СОТ=2∠СКТ за властивістю центрального та вписаного кутів, отже ∠СОТ=60°, тоді ∠ОТС=∠ОСТ=60°, тому що сума кутів трикутника становить 180°.

Отже, ΔОСТ - рівносторонній, СТ=ОС+ОТ=8.

Розглянемо ΔКСТ - прямокутний; СТ=1/2 КТ за властивістю катета, що лежить навпроти кута 30°;  КТ=8*2=16.

Знайдемо периметр Р=8+8+8+16=40 од.


Отвечает Kogut Vova.

Ответ: Р = 40

Объяснение:

во вложении