Бісектриса гострого кута паралелограма ділить його сторо ну у відношенні 3:5, рахуючи від вершини

тупого кута Знайдіть сторони паралелограма, якщо його периметр до рівнює 66 см. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Раскина Ира.

Ответ:

9 см   24 см   9 см   24 см

Объяснение:

Дано: СКМТ - паралелограм, Р=66 см. СВ - бісектриса, КВ:ВМ=3:5. Знайти КС=МТ,  КМ=СТ.

∠КСВ=∠ТСВ за визначенням бісектриси.

∠КВС=∠ТСВ як внутрішні різносторонні кути при КМ║СТ і січній ВС.

отже СК=КВ.

СК=МТ=3х см, ВМ+КВ=3х+5х=8х см;  СТ=КМ=8х см

3х+8х+3х+8х=66

22х=66;  х=3

СК=МТ=3*3=9 см

КМ=СТ=3*8=24 см