У рівнобічній трапеції один із кутів дорівнює 60°, бічна сторона — 18 см, а сума основ - 38 см.

Обчисліть довжини основ трапеції.

Ответы на вопрос

Отвечает Холкина Надя.

Відповідь:

Проведемо висоту ВК. Утворився прямокутний трикутник. Т.к. кут А дорівнює, 60 градусів, кут АВК = 30 градусів => катет лежачий проти кута 30 град. = 1/2 гіппотенузи => АК = 18:2 = 9

Кd = 1/2 BC + AD => Кd = 50:2 = 25.

AD = К + KD = 9 +25 = 34см

BC = 50-АВ = 50-34 = 16см

Пояснення: