Будь ласка, дуже потрібно Бічні сторни рівнобічної трапеції дорівнюють 5см, а основи 3см і

9см.Знайти відстань між основами.

Ответы на вопрос

Отвечает Бороденко Михаил.

Объяснение:

4 см

Нехай основа AD = 9, основа BC = 3, бічні сторони AB i CD = 5.

Опустимо висоти BB1 i CC1 з точок В і С на основу АD. Тоді BCC1B1 - прямокутник (BC || AD як основи трапеції, BB1 || CC1 як висоти). Тоді B1C1 = BC = 3.

трикутники ABB1 i DCC1 рівні (за двома сторонами і кутом між ними), тоді AB1 = DC1;

AD - B1C1 = 9 - 3 = 6, це сума AB1 i DC1, оскільки AB1 = DC1, то 6 : 2 = 3 (AB1 i DC1);

У трикутнику АВВ1 кут AB1B = 90°, отже цей трикутник прямокутний. За теоремою Піфагора:

bb1 =  \sqrt{ {(ab)}^{2}  -  {(ab1)}^{2} }  =  \sqrt{ {5}^{2}  -  {3}^{2} }  =  \sqrt{25 - 9}  =  \sqrt{16}  = 4