два кола мають внутрішній дотик. Відстань між їх центрами - 16 см. Знайдіть радіуси цих кіл,якщо

вони відносяться як "7:5"

Ответы на вопрос

Отвечает Кононенко Саня.

Ответ:

40 см; 56 см

Объяснение:

Дано:

О - центр більшого кола.

О1 - центр меншого кола

ОО1=16 см

r:R=5:7

R=?   r=?

Нехай радіус меншого кола  5х см, більшого 7х см.

ОО1=R-r;  7х-5х=16;  2х=16;  х=8

r=8*5=40 см

R=8*7=56 см